Blog

Mersin’de Gezilecek Yerler

 

Mersin tarih, kültür ve doğa güzellikleri barındırması açısından ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir. Mersin Limanı’da şehre ekonomik anlamda çok büyük bir katkı sağlamaktadır. İşte Mersin’de gezilecek en güzel yerler.

Kız Kalesi

1119 yılında I. Leon’un kızının geleceğini öğrenmek için bir falcıya danışması sonucunda kızının yılan sokması sonucu öleceğini öğrenmesiyle, onu yılandan korumak için denizin ortasına yaptırdığı kaledir. Rivayete göre kızına gönderdiği üzüm sepetlerinin birisinin içine giren yılan Leon’un kızını kalede sokarak öldürür. Kaleye deniz bisikletleri ile turlar düzenlenmektedir. Muhteşem görüntüsünü bir de yakından görmek isteyen turistler bu turlarla kaleye ulaşabilir.

Mersin Deniz Müzesi

Mersin’in Yenişehir ilçesinde 2010 yılında hizmete açılan müzede Türk Denizcilik tarihi açısından önemli dökümanlar ve araçlar sergilenmektedir. 500’den fazla eserin sergilendiği müzede 800’den fazla kitabın yer aldığı bir de kütüphane bulunmaktadır. Müzenin ana salonunda ise ateşli silahlar, askeri kıyafetler, gemi modelleri ve yağlı boya tabloları sergilenmektedir.

Boğsak Koyu

Ülkemizdeki mavi bayraklı denizlerden bir tanesi olan Boğsak Koyu aynı zamanda caretta caretta kaplumbağalarının da uğrak noktalarından bir tanesi. Masmavi ve tertemiz bir deniz keyfi için Boğsak Koyu Mersin’de tercih edilebilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Şemsiye ve şezlong gibi hizmetlerin burada bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Gelincik Tepesi

Yamaç paraşütü yapanların en sık geldiği yerlerden birisi Gelincik Tepesidir. Toros Dağları’nın yamacında yer almasından dolayı muhteşem bir manzaraya sahip olan Tepeden atlayış yaptığınızda uçsuz bucaksız deniz tam karşınızda duruyor. İklim koşullarının elverişli olmasından dolayı 4 mevsim atlayış yapılan bölgede arazi şartlarının da iyi olması nedeniyle iniş yapmak oldukça kolay bir hal alıyor. Yamaç Paraşütü için tercih edilebilecek en iyi noktalardan bir tanesi Gelincik Tepesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu