Ankara Tiyatro

Kanlı Nigar Müzikali

SATIN AL

Canlı Orkestra ve Dev Kadro

KANLI NİGAR MÜZİKALİ

16 Nisan Cuma 18.00

DT Cüneyt Gökçer Sahnesi

 

 • İndirimli olarak 69 TL yerine 49 TL
 • Kanlı Nigar Müzikali Tiyatro Oyunu
 • Satışa sunulan indirimli biletlerin sayısı sınırlıdır.
 • Bu etkinlik için rezervasyon zorunludur.
 • Satın alacağınız bilet için satın alma işleminden sonra ekranda onay kodunuz görüntülenecektir. Onay mesajınız ulaştıktan sonra 0 545 426 59 37 telefon numarasını arayarak rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Etkinliğe giriş sırasında onay mesajı ile birlikte rezervasyon yaptırdığınız isim-soyismi ileterek biletlerinizi temin edebilirsiniz.
 • Biletler organizasyon firması tarafından otomatik olarak sıralandırılacaktır.
 • Aynı isim ile alınan biletlerin koltuk numaraları yan yana verilmektedir.
 • Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.
 • Oturma planı, Covid-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenmiştir.
 • Etkinlik Tarihi: 16 Nisan Cuma – 18:00 
Salon adresi : Koru Mah., Ahmet Taner Kışlalı Cad. No:1, 06810 Çayyolu / Çankaya/ Ankara

Yazan : Sadık ŞENDİL
Müzik : Cem İDİZ
Yapım : 312 Medya

Tür: Müzikal Komedi – Orta Oyun
Süre: 2 Saat

Konusu :
Geleneksel Türk Tiyatromuzun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar’ın dramatik, eğlenceli, müzikli, danslı macerasını anlatılıyor. Sadık Şendil’in yazdığı 2 perdelik seyirlik bir oyun olan Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatrosunun pek çok öğesini bünyesinde koruyup, tiyatromuzun büyük ustalarına bir selam göndererek yad ediyor.
Yoksul bir ailenin kızı olan Nigar zengin, hoppa bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden hanımına, köpeğinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok zorluklara maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur? Olayın sırrı bu aslında: Her ne kadar her şeyi tecrübe etmişse de bir şekilde bu gidişe dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi yolunu çiziyor Nigar.
Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın onca yükünü en ağır bedellerle ödemiş olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona yaşamayı da öğretiyor.
Aksaray’da çıkan büyük yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi’nin yardımı ile İstanbul’un nezih bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agâh Efendi, Nigar’ın zengin, soylu bir aileden gelen iffetli dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa Nigar nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı Cihan Yandı Kanlı Nigar’dır. Borçlu olduğu kişiler çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada Nigar’ın da Agâh Efendi ile kapatılması gereken eski bir hesabı vardır. Agâh Efendi, Nigar’ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez. Ancak Nigar’ın Saka Abdi’yi kandırması nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldıran Abdi sonunda Nigar’ın gerçek kimliğini tekrar ortaya çıkarır. Bu arada Nigar’ın öz kızı Bedide, Agâh Efendinin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna sevdalanır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar’ın eski kırıklarından ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, hayat boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar.
2 saat 45 dakika süren Kanlı Nigar, günümüze kadar en sade haliyle gelen ender yapıtlardan biridir.

Hüsnü ŞENLENDİRİCİ’ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. İyi bir tiyatro izleyicisi olduğumu düşünürüm. Kanlı nigar izlediğim oyunlar listesinde ilk 3te yer alır . 3 defa izledim hala gülmekten yoruluyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu